Blog

Remover do rzęs – jak używać

Wiele profesjonalnych salonów i gabinetów kosmetycznych wprowadza do swojej oferty zróżnicowane usługi z zakresu stylizacji rzęs. Stylistki proponują swoim Klientkom farbkę, laminację oraz niezwykle trwałe i wygodne przedłużenie za pomocą różnych technik aplikacji. Jest to bardzo popularna usługa, dzięki której Klientki mogą cieszyć się pięknymi, długimi i ciemnymi rzęsami, które idealnie dopełniają ich wygląd bez konieczności stosowania innego makijażu oczu, a efekt trzyma się nawet kilka tygodni. Do przeprowadzenia takiego zabiegu konieczne są odpowiednie materiały. Oprócz samych włosków i akcesoriów niezbędne są odpowiednie preparaty, takie jak remover. Zastanawiasz się, jak go używać? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem na naszym blogu!

Remover do rzęs – co to?

Jest to preparat, który ułatwia ściągnięcie sztucznych włosków. To niezastąpiony produkt dla każdej stylistki. Często klientki próbują samodzielnie usunąć stylizację, stosując przy tym tłuste kosmetyki. Niemniej jednak w domowych warunkach nie można bezpiecznie usunąć całej stylizacji. Już niewielkie ilości profesjonalnego preparatu powodują rozpuszczenie kleju oraz szybkie usunięcie paska. Środek do użytku profesjonalnego pomaga również w usuwaniu wszystkich nieczystości. Wielu renomowanych producentów posiada w swojej ofercie remover, który dostępny jest w formie kremowej i żelowej. Specjalnie opracowane formuły preparatów zapewniają ich skuteczność i szybkość działania. Nowoczesne środki nie powodują reakcji alergicznych, podrażnień skóry czy szczypania oczu. Niemniej jednak produkt tego typu powinien być nakładany tylko na zamknięte powieki i w pozycji siedzącej. Tylko wtedy jesteśmy w stanie zapewnić, że środek nie podrażni oczu klientki. Ponadto, dostępny jest w wielu zapachach oraz w wersji bezzapachowej – bez aromatu (idealne dla alergików!).

Jak używać remover do rzęs?

Są to produkty przeznaczone wyłącznie do profesjonalnego użytku. Przed rozpoczęciem zabiegu należy najpierw nakleić pod oczy Klientki płatki żelowe. Jeśli taka informacja znajduje się na opakowaniu produktu, to należy go szybko wstrząsnąć (najczęściej dotyczy produktów żelowych). Kolejno, zależnie od konkretnego produktu, aplikujemy go na rzęsy klientki, znajdującej się w pozycji siedzącej. Po nałożeniu preparatu należy odczekać czas, który podany został na opakowaniu produktu. Najczęściej wynosi on od kilku sekund do kilku minut, zależnie od zastosowanej formuły. Po upływie czasu wskazanego na opakowaniu należy usunąć sztuczne włoskiy, a resztę preparatu po prostu zmyć. Przedłużone włoski najczęściej ściąga się za pomocą specjalnych aplikatorów Micro Brush.

Ważne: przed rozpoczęciem przedłużenia rzęs należy dokładnie usunąć resztki removera, np. za pomocą Cleanera lub innego środka przeznaczonego do demakijażu. W innym przypadku, klej nie będzie działał skutecznie – po krótkim czasie sztuczne włoski zaczną wypadać, a cała stylizacja nie będzie wyglądać estetycznie. Ponadto, remover sprawdza się także do usuwania resztek kleju oraz czyszczenia narzędzi po zabiegu. Na opakowaniu produktu znajduje się także informacja dotycząca jego przechowywania.